Je častým omylem, že se penetrace provádí jen v případě prvovýmalby.

Penetrační nátěr zpevňuje podklad, sjednocuje savost a zvyšuje přilnavost. Tedy ano, penetrovat je vhodné vždy.

Ovšem pozor na větší vrstvy starších nátěrů. Penetrace proníká zhruba jeden milimetr do hloubky malby, tedy nevyreší případný problém s nekvalitním či nesoudržným nátěrem v hloubce.

Nejjednodušší řesení? Zavolejte nám.

Při výběru odstínu do dětského pokoje je třeba brát v úvahu věk dítěte, genderovou identitu, světlost pokoje, odstín nábytku, koberce atd. Na druhou stranu, nebojte se volit vyrazné, jasné a syté barvy a kombinace odstínů.

V případě malých dětí, předškolního věku, volíme hravé barvy tak, abychom vytvořili veselé prostředí plné inspirací.

Pro děti starší, řekněme od třetího ročníku základní školy, jsou vhodnější klidnější kombinace, které nerozptylují a vytváří klidné prostředí pro snaživého školáka.

Pro děti v pubertě, volíme spíše jednoduché kombinace a méně výrazné odstíny. Ovšem děti v tomto věku již mají své vyhraněné představy o svém pokoji a není moudré prosazovat představy své.

V žádném případě!

Nová vrstva barvy sice nevzhlenou plísňovou mapu spolehlivě překryje, ale spóry plísně tu zůstanou a při první příležitosti, když malba zvlhne, opět vyroste.

Vždy je třeba ošetřit místo a jeho okolí vhodným fungicidním přípravkem. Záleží na velikosti zasaženého místa, zda jde o povrchovou plíseň nebo je její zdroj ve zdivu. Často se stává, že plísně prorůstají spárami v panelech a stejnou cestou získávají i vlhkost. V tom případě je třeba v první řadě správně přespárovat, provést ošetření fungicidním přípravkem a potom teprve přistoupit k výmalbě.

Nejste-li si jisti, jak postupovat, zavojejte.